Kontakty‎ > ‎Náš tým‎ > ‎

Jaroslava Herbrichová

koordinátorka

Vystudovala gymnázium Hodonín a střední pedagogickou školu Krnov, dále absolvovala výcviky Choreografie rozhovoru-rozhovorem ke změně, Edukativní rodičovská terapie, kurzy Respektovat a být respektován, Efektivní rodičovství, Metodika anglického jazyka v předškolním vzdělávání a další…

Ráda pracuje v týmu. Umí komunikovat s lidmi a předávat dál to, čemu věří. Umí propojovat lidi, také jejich aktivity, pořádat pro ně akce. Miluje práci s lidmi a dětmi, což je pro ni zdroj velké inspirace a naplnění. Poslední dobou se věnuje i práci s pěstouny a ohroženými dětmi. Komunikace s nimi je pro ni výzvou, zajímá ji být součástí jejich světa a pomáhat jim vidět jeho krásy. V rámci individuálních konzultací navozuje atmosféru důvěry a otevřenosti ke spolupráci a s klienty hledá cesty k řešení. V současné době se učí metody vedení seminářů, baví ji propojování formálních metod s neformálními.

Pracovní zkušenosti získala nejprve v Chráněném bydlení sv. Michaela v Brně jako osobní asistentka se specializací na dospělé klienty s autismem v kombinaci s mentálním postižením. 

Od roku 2008 pracuje v Mateřském a rodinném centru Krůček v rámci různých projektů. Pracovala jako aktivizační pracovnice pro rodiny s dětmi, v azylovém domě pro matky s dětmi na reedukačním a resocializačním programu, dále jako koordinátorka projektu Mám rodinu a podnikám, věcná manažerka projektu Gramotnost není jenom čtení a v neposlední řadě koordinátorka Evropské dobrovolné služby pro zahraniční dobrovolníky. Nyní je na pozici koordinátorky projektu Ženská energie pro politiku. V současné době rovněž pracuje i pro organizaci Dobrá rodina o.p.s. a doprovází pěstounské rodiny v Pardubickém kraji.

Samo o sobě říká, že se snaží žít tak, jak v danou chvíli nejlépe umí: Až se jednou budu ohlížet za svým životem (i když bude vypadat nedokonale), budu si moci říci: „Udělala jsem pro své štěstí maximum.“ Dodává, že každá chvíle je stvořená tak, že v ní mohu být šťastná. A samozřejmě k tomu všemu doplňuje: Učím se nebrát si věci osobně.

Comments