Domovská stránka‎ > ‎Rozhovory‎ > ‎

Petra Benešová

Petra Benešová je partnerka, matka, vedoucí Rodinného centra Litomyšl, koordinátorka Sítě mateřských center v Pardubickém kraji, členka Rady města Litomyšl, členka Generace 89 z.s. , Školamyšle z.s. a zastává i další drobné role, které život přináší.

Co považujete za svůj/své dosavadní největší úspěchy v oblasti veřejného dění?

Nemohu říct za „své“ úspěchy, ale za úspěchy aktivních, otevřených lidí, kteří se spojili a svoji energii vložili do Generace 89, Školamyšle nebo Rodinného centra a společně realizujeme úžasné věci ve městě. Kdybych měla jmenovat úspěch na „politickém poli“ tak je to okruh lidí v Generaci 89, sdružení nezávislých kandidátů a obsazení tří míst v zastupitelstvu města a místo člena Rady v Litomyšli.

Co bylo pro vás obtížné a těžké, abyste se dostala, tam, kde nyní jste?

Překonat období únavy, období kdy je potřeba vynaložit velké množství energie a není vidět práci, která byla udělaná. Někdy se věci dějí tak nějak intuitivně a samy a pak nastane období kdy se „něco“ vrací stále jako bumerang. Pak je potřeba si společně s týmem sednout a domluvit se kam vlastně chceme jít, co se nám děje a proč. V tuto chvíli je důležité najít pravou podstatu a řešení jak se dostat ze spirály ven a sílu na další pokus, když se hned nezadaří, mít sílu vytrvat :).

Co považujete za klíčové dovednosti, vlastnosti či momenty pro dosažení úspěchu?

Úspěch vnímám jako uskutečnění jasně stanoveného cíle. Pro mě je život o dodržování vlastních životních principů. Ty moje jsou: respektovat sebe i druhé, věřit sobě i ostatním, plné vědomí zodpovědnosti, pokora, úcta a tím být čitelná pro ostatní. Věřím, že změnit mohu pouze sama sebe a snažím se nevytvářet domněnky a nebrat si věci osobně.

Co byste doporučila ostatním ženám, které chtějí být aktivní a mít vliv?

Pro mě je důležité dělat věci, které mi dávají smysl, věci ve které věřím. Může to být Rodinné centrum Litomyšl – místo pro rodiny s dětmi, kde se lidé baví, vzdělávají, sdílejí, najdou podporu, ale může to být každodenní drobnost. A moje krédo? Chci-li něco udělat co mi dává smysl tak se do toho pustím. Pak mi roste vliv na chod věcí i vliv na svůj život.

Jakou máte před sebou ještě výzvu?

Letos si chci udělat „pořádek“. Ať doslovný, vyčistit dům od věcí, které nepoužíváme, tak třeba v potravě, kterou jíme. Využívat zdroje, které máme doma, na zahradě, v přírodě. Ujasnit si hranice mezi zaměstnáním, aktivitami které dělám a rodinou. Být ve spojení se svým vlastním zdrojem – emocemi, intuicemi.
Comments