Podpůrné skupiny

únor 2016

Datum: 3. 2. 2016
Čas: 16:00 – 18:00 hodin
Vede: Zdenka Hanyšová Celá

Podpůrná skupina se Zdenkou Hanyšovou Celou, která je bývalá novinářka, nyní pracuje v oblasti komunikace a vztahů s veřejností. Jejími klienty jsou nemocnice, veřejná správa, soukromé firmy. Pracuje na svém rozvoji a sebepoznání. Rozvíjí svoji praxi kouče. Ráda se potkává s lidmi, kteří stejně jako ona jsou nadšení tím, co dělají, co se učí, co žijí. Ráda pracuje s klienty, kteří vědí, co chtějí, nebo si na to chtějí přijít. Baví ji nekonečné rozhovory s vlastním mužem o všem možném. Je ráda se svými dětmi, které jí připomínají, jak život letí; je ráda s vnuky, kteří ji inspirují nebát se být znovu občas dítětem.

Datum: 11. 2. 2016
Čas: 16:00 – 18:00 hodin
Vede:  Marie Kučerová

 

Podpůrná skupina s Marií Kučerovou, místostarostkou města Polička. V současné době vykonává funkci uvolněné místostarostky v Poličce. Je tahounem, umí stmelovat lidi, nechybí jí vytrvalost. Zastává funkci zastupitelky v samosprávě Pardubického kraje, kde pracuje ve zdravotním výboru. Od roku 2003 je členkou České strany sociálně demokratické, momentálně i na pozici předsedkyně Místní organizace v Poličce a členky Okresního výkonného výboru ČSSD.

březen 2016

Datum: 8. březen 2016 
Setkání v rámci Konference Ženská energie pro politiku

Datum: 15. března 2016
Čas: 16:00 – 18:00 hodin
Vede:  Petra Benešová

Petra Benešová pracuje jako koordinátorka Rodinného centra v Litomyšli a krajská koordinátorka Sítě mateřských center. Ačkoliv se právoplatnou Litomyšlankou stala až před 15 lety, nyní o svém městě rozhoduje z pozice radní. Samozřejmě pracuje také jako zastupitelka i jako předsedkyně Komise pro rodinu, mládež a komunitní plánování. Je členkou sdružení  Generace 89 , které je úspěšné v komunálních volbách díky strategii založené na osobnostech a kvalitním programu. Petra se řídí se selským rozumem a rozhoduje se tak, aby v budoucnu svých rozhodnutí a činů nelitovala. Je přesvědčena, že vše má řešení. 

Datum: 23. března 2016
Čas: 16:00 – 18:00 hodin
Vede:  Markéta Kutilová

„Maminko, ty jsi byla v Sýrii a jedla jsi tam sýry?“ I tak může znít otázka dítěte, když se maminka vrátí ze „služební cesty“. Markéta Kutilová z Poličky, matka tříleté dcery, novinářka a humanitární pracovnice, uskutečnila cestu do válečné Sýrie. Tam se společně s Lenkou Klicperovou jako první české novinářky dostaly do osvobozeného města Kobani. Markéta Kutilová přijala pozvání na naši podpůrnou skupinu, kde nám popíše, jak se dostala k práci, kterou dělá, a jak ji slaďuje s rodinným životem.

Datum: 31. března 2016
Čas: 16:00 – 18:00 hodin
Vede: Monika Čuhelová a realizační tým projektu

Závěrečné setkání podpůrné skupiny

Program:
1. Councilový kruh a přivítání
2. 7 kroků k sebevědomí a vlivu - prožitková aktivita
3. Vzájemné zpětné vazby
4. Další plány
5. Rozloučení, na které jsme pro vás připravily krásný dárek - rozvojové Zeen karty

Místo: Kancelář Krůček

prosinec 2015

Datum: 17. 12. 2015
Čas: 16:00 – 17:30 hodin
Vede:  Kateřina Novotná  

Druhé podpůrné setkání s Kateřinou Novotnou bude věnované tématu VIZE.
„Vize bez akce je snění, akce bez vize je noční můrou.“ Japonské přísloví
Nástroj osobní vize nám může pomoci se lépe orientovat v sobě, lépe se vyformovat vůči vlivům okolí. Je to vaše osobní mapa. Vaše osobní vize je nekonečná, je to Váš motor, Váš magnet. Díky tomu jsme spokojeni na „cestě“, prostě tady a teď. Společně si projdeme jednotlivé kroky jak se ke své vlastní vizi dostat, jak si ji zpracovat a jak s ní dál. Milé ženy, máme silný motor, je dobré o něm vědět, abychom v případě, že přestává fungovat, věděli kde vlastně

Co se dozvíte:

Proč je důležité mít vizi
- Hodnota času
- Dnešní doba – rozevřené nůžky možností
- Motivace – vnější; motivace cílem, vnitřní motivace cestou
- Milníky na cestě – úspěch a spokojenost, smysluplnost

Sestavování osobní vize
-Osobní hrdost
- Silné stránky a jak je poznám
- Zaujetí a vášeň
- Poslání práce
- Životní hodnoty
- Inspirace
-Činnosti
-Milníky a sny
Jedinečný nástroj, kterým si propojíme své směřování se současným stavem. Je to něco, co by se podle mě mělo učit ve škole a člověk by měl opouštět školu s tím, že ví kam jde.... Třeba vám ale pomůže i tento nástroj v možnosti komunikace a směřování s vašimi dětmi, protože příklady táhnou :-) 
A jako bonbonek na konci, pokud nám vybyde čas, mám ještě nástroj, jak trénovat optimismus. Dá se skvěle trénovat i s dětmi. Flow lístek

listopad 2015

Datum: 2. 11. 2015
Čas:  16:00 – 17:30 hodin
Vede: Zora Javorská

Zora Javorská je koordinátorka kampaně Aktivní rodičovství (v tuto dobu na mateřské).  V NESEHNUTÍ se snaží propojovat problematiku ženských práv a životního prostředí a hledat možné souvislosti. V současné době se zaměřuje na rodičovství a jeho environmentální a sociální souvislosti. Spoluorganizuje brněnský Světový týden respektu k porodu a konferenci Aktivní rodičovstvíwww.aktivnirodicovstvi.cz. V NESEHNUTÍ se také částečně věnuje PR koncepci, či spíše jejímu přerodu.
Vystudovala Sdružená uměnovědná studia na FF MU. Poté se věnovala Humanitní environmentalistice, kterou studovala také v doktorském studiu. Má magistra „Master ofEuropeanPolitical Sociology“ ze Švédska. V neziskovém sektoru se pohybuje od střední školy. 
V letech 2012-2014 byla místopředsedkyní České ženské lobby.

Datum: 23. 11. 2015
Čas: 16:00 – 17:30 hodin
Vede: Irena Lišková

Odevždy mám potřebu spojovat lidi, vytvářet prostor pro radost a sdílení. 10 let žiji na venkově a žiji aktivněji a radostněji, než dříve ve městě. Mám vystudovanou teorii kultury a umění a několik let jsem pracovala pro památkový ústav na různých zámcích. Estetika prostoru je pro mě velmi důležitá, a v posledních letech zjišťuji, že ten nejpříjemnější prostor je čistý les, či louka. Druhým rokem vedu lesní mateřskou školku Jelínek v Kunštátě a mám to štěstí, že lesem a krajinou mohu provádět i děti. Mohu pozorovat, jaký má vliv přirozené prostředí lesa na jejich zdravý rozvoj. Netušila jsem, do jakého vlaku založením školky vstoupím, že si skrze lesní školku budu realizovat své dětské sny, ale také tu racionální část sebe. Krom toho, že jsem máma, jsem nyní ředitelka:), koordinátorka, provozní, opět studentka, průvodkyně a královna, jak někdy děti říkají:)
Nějakou dobu jsem cestovala po Jihovýchodní Asii, jsem spoluautorkou fairtraidového projektu Gaiatree přímá/prima podpora, 11 let pořádám landartový happening sypání mandaly z barevných písků v prostředí starého pískovcového lomu, podílím se na utváření programu komunitního prostoru JednoTao, věnuji se józe a vedu lekce klasické jógy pro dospělé. Věta, která mě v životě velmi motivuje je od Mahátmá Gándhího a zní: „Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami“.
Mimo to se Irena Lišková se angažuje v Celoživotním vzdělávání: Skandinávská studia. Věnuje se práci na projektu – integrace ČR do EU „Vzdělávání dospělých ve Švédsku a u nás“. Má bohaté zkušenosti z: 
 • Masarykova univerzita, Filozofická fakulta Brno, Studijní obor: Obecná teorie kultury a umění 
 • PieniTaideKauppa, Tampere, Finsko, Umělecká sklářská dílna – tvorba vitráží 
 • Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Brně - SZ Lysice, provozní, průvodce, průvodce v anglickém jazyce 
 • Asistentka při výuce anglického jazyka na základní škole v Suphanburi v Thajsku 
 • Výuka anglického jazyka v neziskové organizaci LHA – tibetští uprchlíci, Dharamsala , Indie 
Další práce Ireny ve zkratce: 
 • V létě jsem oficiálně zaregistrovala spolek „Na Slunci“, a od září skrze něj vedeme lesní školku Jelínek,
 • 3 roky jsem máma holčičky Babetky, což je zásadní a silná životní zkušenost 
 • 5 let se spolupodílím na utváření a programu komunitního prostoru Jednotao v naší malé vesničce – pořádám výstavy a happeningy, jako například benefit Úsměv pro Japonsko po katastrofě ve Fukušimi, pro naše japonské přátele, nebo např. bylinkové sezónní víkendy pro veřejnost
 • 6 let se spoluvěnuji fairtradovému projektu GaiaTree přímá – prima podpora, zaměřeného na pomoc 2 leprotickým koloniím v Indii, podporu thajského horského kmene Hmong, a mladým výtvarníkům v Nepálu
 • 11 let pořádám landartový happening ve starém pískovcovém lomu pro rodiny s dětmi, sypání mandaly
 • Věnuji se józe a vedu lekce klasické jógy v okolních obcích 

říjen 2015

Datum: 15. 10. 2015
Čas: 16:00 – 17:30 hodin
Vede:  Blanka Čuhelová 

Blanka Čuhelová sama o sobě říká: „Nikdy jsem si nemyslela, že vstoupím do politiky a SPMS, kterého jsem členkou od jeho založení v roce 1990 bylo vždy spolkem lidí, kteří chtěli pro město něco dělat. A myslím si, že je to tak dodnes a že se hodně věcí opravdu povedlo. Když mě tehdy k účasti na práci na "věcech veřejných" tehdejší starosta města Jiří Brýdl přesvědčoval, tvrdil, že jsem ta pravá, protože "když chce člověk zapalovat, musí sám hořet". A tak se vlastně už 25 let snažím olivňovat především tu část života města, které (alespoň si to myslím), rozumím - kulturu. Mám kamarády i na opačné straně politického spektra a ráda s ními diskutuji - utřiďuji si při tom své názory - někdy se mi podaří ovlivnit je, někdy přesvěčí o své pravdě oni mě. Za těch 25 let jsem potkala spoustu skvělých lidí s úžasnými nápady, ale také pár populistů, remcalů a negativistů. Přiznávám se, že se jim poslední dobou snažím vyhýbat. Nic nového nepřinášejí, jen rozsévají špatnou náladu. Myslím si, že v politice je žen málo a je to škoda. Jsou pragmatičtější, jdou rychleji k jádru věci, méně okecávají a víc činí. Ale chápu je, v téměř ryze mužském světě je někdy těžké se prosadit. A držím palce všem, které do toho půjdou. Obdivuji Angelu Merkelovou. A mé motto? Kdo nic nedělá, nic nezkazí.“ 
Comments